#Maced
na ratunek

#macednaratunek

To inicjatywa, która została stworzona z poczucia społecznej odpowiedzialności za los zwierząt. Swoje działania chcemy realizować na wielu obszarach, gdzie dostrzegamy możliwość realnego wpływu na poprawę jakości życia psów oraz podniesienie komfortu osób, pracujących na co dzień ze zwierzętami.

Swoim wsparciem chcemy otoczyć psy przebywające w schroniskach, czworonogi ratujące ludzkie życie oraz organizacje, które zajmują się szkoleniem psich przewodników. Stawiamy na edukację i podnoszenie świadomości jak znaczącą rolę, w życiu społecznym, odgrywają zwierzęta.

#macednaratunek
Ekipa #macednaratunek
Ekipa #macednaratunek
Ekipa #macednaratunek

Ekipa #macednaratunek

Ekipa #macednaratunek

Nasze działania

Ekipa #macednaratunek odwiedziła już kilkadziesiąt miejsc, w których wsparcie jest najbardziej potrzebne. Wiele organizacji znajduje się cały czas na naszej liście. Staramy się wspierać naszych podopiecznych przekazując zapas naszych smakołyków. W razie potrzeby działamy jako wolontariusze.

Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Gdańsk

oddział strażaków wraz ze swoimi czworonożnymi partnerami przygotowany do niesienia pomocy podczas najbardziej skomplikowanych i niebezpiecznych zdarzeń i katastrof

Więcej

grupa powstała w 1995 roku po katastrofach budowlanych w Łodzi oraz wybuchu gazu w jednym z gdańskich wieżowców. Podstawą działania jednostki stały się psy ratownicze. Zadaniem Grupy jest przede wszystkim ratowanie poszkodowanych podczas katastrof budowlanych oraz żywiołów. Dodatkowo psy ratownicze wspierają policję w poszukiwaniach zaginionych w terenie otwartym. W skład grupy wchodzą przewodnicy psów, ratownicy wodni, ratownicy wysokościowi oraz ratownicy śmigłowcowi.

Zwiń
Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Gdańsk